Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Miłość, która procentuje

środa, 28 lutego 2024 18:56 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Caritas
Wojciech Sałek

Jak co roku w ramach akcji 1,5 proc. Caritas Diecezji Radomskiej chce dofinansować m.in obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży, pomóc w zakupac leków dla najbiedniejszych, dofinansować dożywianie dzieci w świetlicach i udzielić wsparcia finansowego osobom poszkodowanych.

Ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej przypomniał, jak to wyglądało w zeszłym roku: "Zebraliśmy ponad 700 tys. zł. Podpisaliśmy porozumienia z podopiecznymi indywidualnymi oraz z parafialnymi zespołami Caritas, na co przeznaczyliśmy ponad 400 tys. zł. Za pozostałe pieniądze dofinansowane były wyjazdy wakacyjne dzieci, jak i wszystkie dzieła, które prowadzi Caritas Diecezji Radomskiej."

Ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej był goście Radia Plus Radom, a rozmawiał z nim Wojtek Sałek:

Tradycyjnie, jak co roku Caritas uruchamiła w Radomiu dwa punkty, w których można uzyskać pomoc w rozliczeniu podatku. Jeden z nich znajduje się w Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1, który czynny będzie od 10.00 do 13.00, a w siedzibie Caritas przy ul. Kościelnej 5 – od 13.00 do 15.30. Niedługo taki punkt otworzony zostanie również w Końskich przy parafii św. Mikołaja.