Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Biblia to Księga życia

piątek, 12 kwietnia 2024 14:00 / Autor: Milena Brzyska
Milena Brzyska

Przed nami Niedziela Biblijna rozpoczynająca XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który będziemy przeżywać w dniach od 14 do 20 kwietnia br. Temat tegorocznego Tygodnia Biblijnego brzmi: „Powołani do wspólnoty -KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

- Pragniemy w tym czasie, raz jeszcze poprzez czytane teksty Biblii odkrywać Kościół jako wspólnotę wiary, która idąc drogami Ewangelii wciąż na nowo odkrywa i żyje mocą zmartwychwstałego Jezusa. Tego uczy nas już tradycja chrześcijańska pierwszych wieków. Stąd nieustanna troska Kościoła, aby po Biblię sięgać, poznawać jej treść i zawarte w niej Objawienie Boga, które daje nam pewność zbawienia – podkreśla ks. dr. hab. Jacek Kucharski, moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej. 

W niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku, we wszystkich kościołach przeżywać będziemy VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W jego ramach sięgniemy w tym roku do księgi Dziejów Apostolskich. Czytane w ramach Narodowego Czytania fragmenty tej księgi, ukazują źródło i moc pierwszej wspólnoty chrześcijan. A są nimi słowa zapisane przez Łukasza – autora Dziejów Apostolskich: „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”.  - Te słowa nie straciły nic na swej aktualności. Kościół współczesny, jeśli chce przetrwać musi nieustannie inspirować się tym, czym żył pierwszy Kościół. Najpierw jest to trwanie w nauce Apostołów, a zatem w tradycji Kościoła i jego nauczaniu. A następnie trwanie we wspólnocie, która nauką Apostołów „oddycha”. To jest recepta dla Kościoła nie tylko na obecne czasy, w których żyjemy, ale również na te, które przyjdą – zaznacza ks. dr. hab. Jacek Kucharski, z którym rozmawiała Milena Brzyska: