Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Jutro Niedziela Dobrego Pasterza

sobota, 20 kwietnia 2024 16:46 / Autor: ks. Stanisław Piekielnik
Foto: ks. Stanisław Piekielnik / Radio Plus Radom
ks. Stanisław Piekielnik

W IV Niedzielę Wielkanocną, 21 kwietnia br., klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu wyjadą do parafii Diecezji Radomskiej, by wspólnie z wiernymi modlić się o powołania i za powołanych. Tym razem klerycy gościć będą w parafiach dekanatów radoszyckiego i sienneńskiego.

- Czwarta Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Chcemy prosić Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie. W tym roku, w tym dniu profesorowie i alumni naszego seminarium odwiedzą parafie z dekanatów radoszyckiego i siennieńskiego. – mówi ks. Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Ważnym elementem tej niedzieli będzie wspólnie przeżywana Eucharystia oraz spotkania z grupami parafialnymi (m.in. z Kołami Żywego Różańca, Oazą, Służbą Liturgiczną), a także z młodzieżą klas maturalnych. Podczas tych spotkań będzie można się dowiedzieć o życiu w seminarium oraz o odczytywaniu drogi powołania. Dla kleryków będzie to ważne doświadczenie pracy duszpasterskiej, a dla wszystkich okazja do wspólnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby Bogu i ludziom.

Zgodnie z tradycją taca z tej niedzieli (21 kwietnia 2024 r.) przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

- Dziękujemy za okazaną pomoc naszej wspólnocie seminaryjnej, zapewniając o modlitwie za dobrodziejów i ofiarodawców. – dodaje ks. Adamczyk.

Niedziela seminaryjna to również promocja Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Powstało ono z inicjatywy bp. Jana Chrapka 4 listopada 1999 r. Jego głównym zadaniem jest duchowe wspieranie alumnów w powołaniu. Członkowie towarzystwa czynią to przede wszystkim przez modlitwę, a także poprzez ofiarowywanie swojego cierpienia lub umartwień w tej intencji. Formalnie dokonuje się to poprzez złożenie odpowiedniej deklaracji. [Więcej na temat TP WSD].

Niedziele Seminaryjne przypadają dwa razy w roku; to jedna niedziela w listopadzie oraz IV Niedziela Wielkanocna (Niedziela Dobrego Pasterza).

-----

Modlitwa o powołania

Jezu Chryste
Władco historii
i Panie ludzkich losów,
Przemów do młodych słowami błogosławieństw,
spójrz na nich z miłością,
pociągnij ich swoim pięknem,
uwolnij od lęku
i napełnij ufnością,
a wezwanych umocnij,
aby nie zabrakło nam ludzi,
którzy, jako Twoi przyjaciele
pokażą nam Ciebie
i będą solą ziemi
i światłością świata. Amen