Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Dziś jest: Piątek, 21 czerwca 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

Wydarzenia

Pielgrzymka Margaretek do Wysokiego Koła

środa, 22 maj 2024 12:04 / Autor: Milena Brzyska
Milena Brzyska

W sobotę 15 czerwca w Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole odbędzie się spotkanie Apostolatu „Margaretka”. To pielgrzymka osób, które codziennie modlą się za kapłanów.

XVII Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2024r. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Uczestnicy wysłuchają konferencji, będzie także adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za kapłanów. Najważniejszym punktem będzie Msza św. o godz. 12.15.

W ramach Apostolatu Margaretka każda osoba bądź rodzina modli się w wybrany przez siebie dzień tygodnia. Istnieje dowolność w wyborze formy modlitwy – może być to różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, Koronka Pokoju, udział w Drodze Krzyżowej czy ofiarowanie Eucharystii. - Chodzi o to, żeby dany kapłan był każdego dnia omadlany, a najważniejsze jest to, żeby towarzyszyć duchowo kapłanowi, bo w ten sposób my wszyscy jako cały Kościół troszczymy się o ten dar kapłaństwa, jaki otrzymujemy od Pana Boga – mówi ks. Grzegorz Tęcza, Diecezjalny Duszpasterz Apostolatu „Margaretka”:

Nazwa Margaretka pochodzi od kanadyjki Margaret O'Donnell. Całkowicie sparaliżowana kobieta poświęciła 27 lat cierpienia na modlitwę za kapłanów. Księża sami do niej przychodzili i prosili o pamięć modlitewną. Ruch Margaretek powstał 3 lata po śmierci Margaret O'Donnell. Symbolem ruchu jest kwiat margaretka. W środek wpisuje się nazwisko kapłana, a w siedem płatków siedem osób, które zobowiązały się dożywotnio modlić za wskazanego księdza. Liczba siedem jest tutaj symboliczna – tyle płatków ma będący znakiem inicjatywy kwiat margaretki. Siedem to również od czasów biblijnych liczba symbolizująca doskonałość i nieskończoność.

Każdego dnia tygodnia modli się inna osoba. Można należeć do kilku Margaretek.