Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

Wydarzenia

Uroczystość odpustowa w diecezjalnym sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego

piątek, 24 maj 2024 14:53 / Autor: ks. Stanisław Piekielnik
ks. Stanisław Piekielnik

We wtorek, 28 maja obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne bł. Stefana Wyszyńskiego. W Radomiu w sposób szczególny Prymas Tysiąclecia czczony jest w parafii na Idalinie.

- Widzimy w nim nie tylko wielkiego Prymasa, który przeprowadził Naród i Kościół w Polsce przez „morze czerwone” komunizmu, ale także czytelny i aktualny drogowskaz na nasze czasy i szczególnego orędownika w sprawach Kościoła i Ojczyzny. – mówi ks. Andrzej Jędrzejewski, Proboszcz parafii św. Stefana w Radomiu i kustosz sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego.

I zaprasza na uroczystości odpustowe:

- Zapraszam więc serdecznie Czcigodnych Księży i Waszych Parafian do wspólnego uczczenia Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia i przyzywania jego orędownictwa, podczas uroczystości odpustowej w naszym diecezjalnym sanktuarium Błogosławionego Stefana na radomskim Idalinie. Szczególnie serdecznie zachęcam do udziału w głównej Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Solarczyka o godzinie 18.00, a po niej na koncert słowno-muzyczny przygotowany i wykonany przez wybitnych artystów.

W koncercie pt. „Polskę w sercu mam - Prymas Tysiąclecia. Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński” wystąpią m.in. aktor Jerzy Zelnik, tenor Karol Lizak, a na organach zagra Rober Grudzień.