Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Procesje Bożego Ciała w regionie

wtorek, 28 maj 2024 12:56 / Autor: Kamil Zapora
fot. Archiwum Radia Plus Radom
Kamil Zapora

W najbliższy czwartek 30 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu ulicami naszych miast przejdą procesje eucharystyczne. Poniżej znajdziecie ich trasy w wybranych parafiach naszej diecezji.

Kozienice

Ulicami Kozienic przejdą dwie procesje, które rozpoczną się po Mszach św. o godzinie 10:30 w obu kozienickich parafiach. Trasa z kościoła św. Krzyża wiedzie ulicami: 1 Maja, Konstytucji 3 Maja, Sławną, Warszawską – powrót do Kościoła. Natomiast procesja z kościoła św. Rodziny przejdzie ulicami: Żeromskiego, Konarskiego, Skłodowskiej i Kopernika. Kierowcy powinni liczyć się z tym, że w czasie procesji wymienione ulice będą nieprzejezdne, a ruchem będą kierować policjanci.

Końskie

Największą procesję Bożego Ciała organizuje w Końskich parafia św. Mikołaja. Jak wyjaśnia proboszcz ks. Jacek Wieczorek po Mszy o godz. 9.30 wyruszy ona do czterech ołtarzy ulicami: ks. Granata, Zamkową, Południową, Polną, Hubala, by dotrzeć na skwer Kościuszki.

W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Wiśniową, Południową, Klonową, Robotniczą i Kościelną. Rozpocznie się po Mszy odprawionej o godzinie 9. W parafii św. Anny Msza rozpocznie się o godzinie 10. Po niej procesja przejdzie ulicami Browarną, Nową, Jasną, Źródlaną i Browarną. W parafii Chrystusa Odkupiciela Msza Święta odprawiona zostanie o godzinie 9.45. Po niej rozpocznie się procesja. Przejdzie ona al. Solidarności, ul. Piłsudskiego, 3 Maja, Niepodległości, Odlewników Koneckich i al. Solidarności.

Opoczno

Parafia św. Bartłomieja zaprasza na procesję Bozego Ciała, która z kościoła wyruszy na plac Kościuszki po Mszy odprawionej o godzinie 10.30. Procesję ulicami miasta organizuje też parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Parafianie przejdą ulicami: Świerkową, Akacjową, Lipową, Wiązową, Wierzbową, Akacjową, Świerkową i dalej przez cmentarz do kościoła po Mszy odprawionej w kościele o godzinie 10. W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego Msza odprawiona będzie o godzinie 9.30. Po niej procesja przejdzie wokół kościoła.