Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jerzy, męczennik
Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

KULTURA

Koncert gwiazdkowy

środa, 11 grudnia 2013 07:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Będzie koncert i licytacja bombek.

14 grudnia Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na Koncert gwiazdkowy. Początek o godz. 18 w sali koncertowej przy ul. Żeromskiego.

Wystąpią:

Jacek Kortus – fortepian

Przemysław Zych – dyrygent

Radomska Orkiestra Kameralna

W programie m. in.

F. Chopin: I koncert fortepianowy e-moll op. 11

Arcangelo Corelli: Concerto grosso g-moll op. 6 nr 8

Dag Wiren: Serenada na orkiestrę smyczkową


Koncert Gwiazdkowy to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez słuchaczy pozycja repertuaru Radomskiej Orkiestry Kameralnej- mówi Agnieszka Stanicka z ROK. W tym roku ten niezwykły wieczór uświetni gra wybitnego, młodego pianisty, Jacka Kortusa. Artysta w lutym 2005r. był uczestnikiem 3 etapu na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W październiku 2005 roku został finalistą, wyróżnionym na XV Międzynarodowym Konkursie im F. Chopina w Warszawie.

Po Konkursie wystąpił na 50 recitalach i koncertach, m.in. w USA, Brazylii, Niemczech, Belgii i w czołowych polskich filharmoniach. W grudniu ukaże się jego pierwsza płyta solowa z sonatami Liszta i Chopina wydana przez Polskie Nagrania- dodaje Agnieszka Stanicka.

W programie koncertu gwiazdkowego nie mogło zabraknąć słynnego concerto grosso „Na Boże Narodzenie” Arcangelo Corellego, a także, korzystając z obecności takiego gościa, muzyki Fryderyka Chopina. Jak co roku na zakończenie koncertu zaprosimy publiczność do wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd. Tym razem Orkiestrę poprowadzi utalentowany, młody kompozytor i dyrygent, radomianin – Przemysław Zych.

Oprócz dobrej zabawy Koncert Gwiazdkowy ma za zadanie także wspomóc tych najbardziej potrzebujących. Jak co roku w przerwie tego wyjątkowego koncertu odbędzie się licytacja. Licytować będziemy bombki choinkowe pomalowane przez znanych Radomian. Dochód będzie przeznaczony na pomoc dla 8 letniego Szymona Kowalika.