Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

KULTURA

Przedświątecznie i rodzinnie w Łaźni

sobota, 14 grudnia 2013 09:53 / Autor:

W najbliższy czwartek o godz. 18 w radomskiej Łaźni przy ul Żeromskiego odbędzie się przedświąteczny koncert duetu Pamela& Andrea Howland. 

Usłyszymy m.in. kompozycje Chopina, Gershwina, Kerna, Arlena. Będzie też niespodzianka - przedświąteczny konkurs. Na wydarzenie zaprasza dyrektorka Łaźni, Beata Drozdowska:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Dr Pamela Howland to amerykańska pianistka polskiego pochodzenia.Studiowała w Wisconsin Conservatory of Music i Eastman School of Music, gdzie uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych. Od lat koncertuje w Stanach Zjednoczonych, Francji, Ameryce Południowej i Polsce. Pianistka, jak mówi "poszukuje programów, które pozwalają publiczności dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, jak i o muzyce". Jednym z głównych zainteresowań Pameli Howland jest próba znalezienia nowego podejścia do prezentowania muzyki klasycznej tak, by dotrzeć do jak najszerszej publiczności.
Andrea Howland jest córką Pameli. Studiowała śpiew klasyczny w Appalachian State University oraz w Oklahoma City University. To wschodząca gwiazda amerykańskiej sceny operowej.
Koncert współorganizuje American Corner. Wstęp jest wolny.