Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Koncerty

Wieczór Romansów Rosyjskich w Kozienicach

piątek, 07 lutego 2020 08:37 / Autor: Kamil Zapora
fot. KDK
Kamil Zapora

Kozienicki Dom Kultury zaprasza na koncert walentynkowy w klimatach rosyjskich. W przeddzień święta zakochanych na scenie KDK wystąpi Ksenia Tomkiewicz i to dwukrotnie.

W czwartek 13 lutego w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbędą się dwa koncerty. Pierwszy o 17:30, a drugi o 20:00.

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to muzyczna podróż z najpiękniejszymi pieśniami i romansami rosyjskimi w wykonaniu artystki Teatru Muzycznego w Poznaniu Kseni Tomkiewicz. W programie koncertu między innymi „Oczy czarne”, „Kalinka”. „Dorogoj dlinnaju” czy „Podmoskiewskie wieczory”.

- Pomimo, że koncert nawiązuje do święta zakochanych, to myślę, że będzie atrakcyjny nie tylko dla par – podkreśla Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury: 

Na koncert obowiązują nieodpłatne wejściówki. Te można odebrać w kasach CKA od godziny 13:00 w sobotę 8 lutego. Jedna osoba, może otrzymać maksymalnie cztery sztuki.

Ksenia Tomkiewicz – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracowała m.in. z Operą Krakowską, Krakowskim Teatrem Muzycznym „Variete” podczas produkcji musicalu „Legalna Blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza, zespołem wokalnym Cracow Singers gdzie razem ze Stanisławem Soyką wykonywali w Polsce i za granicą Sonety Shakespeara. Aktualnie jest Artystką Teatru Muzycznego w Poznaniu gdzie zadebiutowała w roli Emmy w musicalu „Jekyll and Hyde”. Występuje ponadto w takich tytułach jak: Skrzypek na Dachu, Księżniczka Czardasza, Nine, Zakonnica w przebraniu, Evita czy Rodzina Adamsów . W swoim repertuarze koncertowym posiada również Najpiękniejsze Pieśni i Romanse Rosyjskie.