Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

KULTURA

Śpiewająca akcja #zostańwdomu w sieci

poniedziałek, 23 marca 2020 12:57 / Autor: Wojciech Sałek
za: Youtube
Wojciech Sałek

#zostańwdomu to chyba obok wyrazów koronawirus, epidemia czy kwarantanna zwrot pojawiający się w sieci najczęściej. Do pozostania w domu namawiają ludzie znani jak i Ci, którzy wrzucają filmy z pomysłami, co robić, gdy musimy dla swojego bezpieczeństwa i zdrowia zostać w czterech ścianach.

Na antenie Radia PLUS Radom od początku trwa społeczna kampania ze znanymi radomianami promująca pozostawanie domu w czasie epidemii koronawirusa.

Również w sieci możemy zobaczyć naszych radomskich artystów, którzy także namawiają nas, aby wziąć sobie do serca hasło #zostańwdomu. Już od tygodnia dostępny jest klip nagrany przez Artura Gadowskiego z radomskiej Iry, który jak podkreśla sam artysta, powstał spontanicznie z potrzeby chwili.

"Siedząc w domu z powodu pandemii napisałem z przyjaciółmi piosenkę.Zaśpiewałem ją razem z moją córką Zuzą i Sebastianem Piekarkiem.Pozostali koledzy : Przemek Kuczyński , Kamil Szewczyk Paweł Wochna nagrali instrumenty . Jest to produkcja domowa. Montaż klipu również domowy wykonał Jurek Grabowski" - napisał Artur Gadowski po klipem, który już obejrzało ponad 45 tys. osób.

Dorota Miśkiewicz, Katarzyna Pakosińska, Grupa MoCarta, Jan Młynarski, Dariusz Kozakiewicz z grupy Perfect czy Olga Bończyk, to kolejni artyści którzy nagrali i zaśpiewali swoje krótkie klipy z hasłem #zostańwdomu.

Na pewno to nie koniec i niedługo następni muzycy dołączą do akcji i zaśpiewają w domach a potem wrzucą to do sieci.

 

 

Zapraszamy do nas: