Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

KULTURA

#zostanwdomu i zwiedzaj mazowieckie muzea

wtorek, 24 marca 2020 13:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Czasowe zamknięcie instytucji kultury dla gości nie oznacza, że musimy zrezygnować z kulturalnej aktywności. Samorządowe placówki przygotowały wiele atrakcji, z których możemy skorzystać online. Za darmo, nie wychodząc z domu, możemy odwiedzić różne zakątki naszego regionu.

Taką możliwość zaoferowały muzea i placówki kulturalne podległe Samorządowi Województwa Mazowieckiego. Ciekawą ofertę przygotowało Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, które zaproponowało projekt „Muzeum w sieci” – na fejsbukowej stronie muzeum można uczestniczyć w konkursach i zabawach kierowanych do wirtualnych gości w każdym wieku.

Inne samorządowe instytucje, mimo trudnej sytuacji, również są aktywne w sieci. Umożliwiły wirtualne zwiedzanie wystaw czy udostępniły spektakle teatralne. Zapraszamy! Dokąd na wirtualny spacer czy wystawę?

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie Muzeum Niepodległości w Warszawie Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu Muzeum Mazowieckie w Płocku (wirtualna galeria na Facebooku @muzeummazowieckie) Mazowiecki Instytut Kultury (wirtualna galeria na Facebooku @mazowieckiinstytutkultury) Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (a także: muzeumsportu.waw.pl/muzeum/magazyn-dyskobol ; muzeumsportu.waw.pl/zobacz/fotoplastikon )

Ponadto muzeum będzie na swojej stronie oraz w mediach społecznościowych udostępniać lekcje edukacyjne oraz najciekawsze zbiory czy wystawy. Pobieranie lekcji online Pochodnia Olimpijska

Teatr Polski w Warszawie udostępnił na stronie Teatru Telewizji nagrania spektakli: „Szekspir Forever” – monodram Andrzeja Seweryna oraz „Emigranci” Sławomira Mrożka, reż. Piotr Cyrwus.

Zgodnie z decyzją rządu wszystkie wydarzenia kulturalne, także te w instytucjach podlegających samorządowi województwa, zostają odwołane. Informacji o zmianach rezerwacji i zwrotach biletów udzielają poszczególne instytucje kultury.

Swoją aktywność zawieszają także szkoły i biblioteki podległe samorządowi. Również sam urząd marszałkowski ogranicza spotkania z udziałem gości zewnętrznych do minimum. (za: mazovia.pl)

Zapraszamy do nas: