Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

KULTURA

Pyza na polskich dróżkach. Wakacje w bibliotece

poniedziałek, 29 czerwca 2020 07:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MBP Radom
Elżbieta Warchoł

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza dzieci ze szkół podstawowych na zajęcia biblioteczne "Wakacje z Pyzą".

Zajęcia będą oparte na książce Pyza na polskich dróżkach. Raz w tygodniu w każdą środę wakacji (począwszy od 1 lipca 2020 r.) spotkamy się w naszym „Magicznym Ogrodzie” (ul. Piłsudskiego 12) oraz na profilu facebookowym, aby poznawać Polskę razem z małą wędrowniczką - zapowiada Ilona Michalska-Masiarz kierownik Działu Promocji Książki i Biblioteki Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu. Nie zabraknie czytania, wszak wakacje w bibliotece nie mogą się obyć bez kontaktu z książką. Ale zaproponujemy także zabawy ruchowe, plastyczne czy umysłowe - dodaje  Ilona Michalska-Masiarz. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które: - mają od 7 do 10 lat - mieszkają w Radomiu - są czytelnikami radomskiej biblioteki. Ponieważ jednak sytuacja epidemiologiczna jest jaka jest, będą obowiązywały szczególne zasady:

- zajęcia stacjonarne będą się odbywać tylko na zewnątrz, w ogrodzie przed Biblioteką Główną ( w razie niepogody zostaną odwołane) - jednorazowo w zajęciach stacjonarnych może wziąć udział 10 osób - obowiązują zapisy drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.! (oddzielnie na każdy z 9 terminów)

- każde dziecko przychodzi z dorosłym opiekunem

- każdy uczestnik stosuje osłonę ust i nosa, a ręce dezynfekuje udostępnionymi przez bibliotekę preparatami - każdy uczestnik zachowuje dystans ok. 2 m

Dla dzieci, które pozostaną w domach proponujemy zdalną wersję zajęć - na naszym profilu facebookowym www.facebook.com/mbpradom i tu już oczywiście żadnych ograniczeń wiekowych, ilościowych i terytorialnych nie stosujemy - proponuje Ilona Michalska-Masiarz.z radomskiej biblioteki.

Szczegółowy regulamin i harmonogram zajęć dostępne na stronie internetowej MBP. Od 1 lica pracownice Działu Promocji przechodzą z trybu pracy zdalnej na stacjonarny i będą dostępne na ul. Piłsudskiego już od poniedziałku do piątku godz. 7.30 do 15.30.

 

Zapraszamy do nas: