Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Kino

Ostatnie dni naboru na pitchingi podczas KAMERALNEGO LATA

środa, 29 lipca 2020 18:45 / Autor: Beata Okulińska
fot. Kameralne Lato
Beata Okulińska

Jeszcze tylko do piątku trwa nabór scenariuszy i projektów filmowych, które zostaną zaprezentowane w ramach 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO podczas branżowej sekcji SCRIPTMARKET.PRO. 

Elementem programu tegorocznej edycji KAMERALNEGO LATA będą pitchingi i spotkania branżowe. Celem pitchingów jest prezentacja scenariuszy i planowanych do realizacji projektów filmowych przed przedstawicielami Regionalnych Funduszy Filmowych, instytucjami finansującymi i wspierającymi produkcję filmową oraz producentami i reżyserami.

Do udziału w prezentacjach można zgłaszać projekty pełnometrażowych filmów fabularnych w formie treatmentu lub gotowego scenariusza. Preferowane są projekty będące na etapie ustalania budżetu, poszukiwania lokacji i koproducentów. Z kolei scenarzyści będą mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów przed gronem producentów i reżyserów, którzy mogą być zainteresowani potencjalną współpracą przy projekcie.

Pitchingi będą odbywać się w dniach 13-15 sierpnia 2020 r. podczas Kameralnego Lata. To szansa dla młodych twórców do nawiązania kontaktów z przedstawicielami instytucji filmowych, które mogą być pomocne w dalszej drodze do finalizacji projektu. Będą oni mogli wziąć także udział w w interesujących panelach i wykładach, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Ich tematyka będzie dotyczyć finansowania i promocji projektów filmowych, komunikacji pomiędzy różnymi pionami realizatorskimi oraz ukaże zawiłości procesu produkcyjnego. 

Regulamin naboru oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się pod linkiem: https://kameralnelato.pl/formularz-pitchingi-2020

Zapraszamy do nas: