Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

Koncerty

Marek Dyjak we Wsoli

środa, 02 września 2020 09:27 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Wspaniały głos, świetne teksty, mistrzowskie aranżacje - w najbliższą sobotę, 5 września w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli wystąpi Marek Dyjak z zespołem. Plenerowy koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

To pierwszy po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi koncert w Muzeum Witolda Gombrowicza. – Cieszymy się, że możemy znów działać na prawie normalnym poziomie – mówi Tomasz Tyczyński, kierownik muzeum. – Bardzo na to czekaliśmy. Mam wrażenie, że nasi goście także już stęsknili się za nami. Tym goręcej zapraszam – mówi szef placówki.

Tym razem wystąpi Marek Dyjak porównywany z Tomem Waitsem i Przemysławem Gintrowskim, ale w rzeczywistości to jasna gwiazda na muzycznym firmamencie lub raczej osobna planeta. Jak piszą o nim krytycy, to wspaniały głos, świetne teksty i mistrzowskie aranżacje. W Muzeum Witolda Gombrowicza Marek Dyjak zaśpiewa głównie utwory z albumu "Piękny instalator", który ukazał się pod koniec 2019 roku. To piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga. „Piękny instalator” to tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Tą kompozycją Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Plenerowy koncert Marka Dyjaka, tym razem w kwintecie odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli 5 września o godzinie 18.00, wstęp wolny.

Bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli odjedzie o godzinie 17.00 z przystanku przy ulicy Chrobrego/Czysta (kierunek Michałów). Powrót do Radomia po koncercie około godziny 20.00.

Ze względów sanitarnych w autobusie będzie zajęta tylko połowa miejsc. Osoby, które wybierają się na koncert powinny wydrukować i podpisać specjalne oświadczenie. Druk do pobrania dostępny jest na stronie internetowej palcówki.

Podpisany dokument należy zabrać ze sobą i przekazać pracownikom muzeum przy wejściu na teren koncertu.