Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

KULTURA

Kto będzie kierował domami kultury "Borki" i "Idalin"?

wtorek, 08 września 2020 18:32 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Dom Kultury Idalin
Weronika Chochoł

Prezydent Miasta Radomia ogłosił nabór na kandydatów na stanowiska dyrektorów Domu Kultury Borki i Domu Kultury Idalin.

Dyrektorzy wymienionych domów kultury byli zatrudnieni na zasadach, które już dziś nie obowiązują. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, jedynym trybem nawiązania stosunku pracy z dyrektorem samorządowej instytucji kultury jest powołanie dyrektora na czas określony, na okres od 3 do 7 lat. W ustawie nie przewidziano więc możliwości zatrudnienia dyrektorów instytucji kultury na czas nieokreślony.

W obu konkursach Urząd Miejski czeka na oferty do 9 października. Wśród wymagań stawianych kandydatom jest m.in. wykształcenie wyższe magisterskie, minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe przy tworzeniu projektów kulturalnych lub w pracy w instytucji kultury, a także przedstawienie własnego program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju placówki z uwzględnieniem możliwości finansowych instytucji.

Szczegółowe informacje można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Radomia.

Przypomnijmy, trwa konkurs na dyrektora Resursy Obywatelskiej, natomiast jeszcze we wrześniu ogłoszony zostanie konkurs na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.