Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

KULTURA

Ewa Banaszczyk. 20 lat pracy twórczej

poniedziałek, 19 października 2020 09:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Klub Łaźnia Radom
Elżbieta Warchoł

Jubileuszowa wystawa prac Ewy Banaszczyk.

Galeria Klubu Łaźnia zaprasza w piątek, 23 października 2020 roku na otwarcie wystawy prac Ewy Banaszczyk. Wernisaż o godz. 18. Wystawa będzie czynna do 20 listopada w Galerii przy ul. Traugutta 31/ 33. 

Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym /ograniczona liczba miejsc, maseczki, oświadczenia covid 19/. 

Ewa Banaszczyk należy do grupy wyróżniających się twórców radomskiego środowiska plastycznego. Swoje fascynacje rozwijała początkowo w kieleckim Liceum Sztuk Plastycznych, specjalizując się w dziedzinie tkaniny artystycznej, co pozostaje nie bez znaczenia dla jej obecnej twórczości. Jest absolwentką pierwszego rocznika studentów wykształconych na Politechnice Radomskiej w zakresie wychowania plastycznego (obecny Wydział Sztuki). Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa prof. Andrzeja Gieragi w 2000 r., aneks z grafiki warsztatowej w pracowni grafiki prof. Krzysztofa Wyznera. W latach 2001–2005 asystentka w pracowniach malarstwa, rysunku, działań i struktur wizualnych w macierzystej uczelni.

20 lat pracy twórczej, ale wystawa nieretrospektywna. Prezentowane prace to malarstwo i rysunek na tekturach z ostatnich 4 lat, z cykli Strony domu, Kobieta, Powietrze oraz pojedyncze prace. W 2020 r. pięć prac z cyklu Powietrze otrzymało nagrodę Wojewody Świętokrzyskiego w konkursie Przedwiośnie 43 organizowanym przez BWA w Kielcach.