Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

KULTURA

Pejzaż polski. Koncerty z okazji Święta Niepodległości

piątek, 30 października 2020 11:30 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ROK
Elżbieta Warchoł

Mimo ciężkich dla kultury czasów z przyjemnością pragnę zaprosić na kolejne koncerty Radomskiej Orkiestry Kameralnej, które odbędą się już w przyszłym tygodniu - 6 i 7 listopada, pt. Pejzaż Polski - zaprasza Agnieszka Stanicka z ROK. Pragniemy zapewnić wszystkich słuchaczy, że z pełnym rygorem przestrzegamy wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Kultury. Rozumiemy obawy przed wyjściem do Sali Koncertowej, jednak zapewniamy, że w przestrzeniach jakie mamy Państwu do zaoferowania jest możliwe zachowanie reżimu sanitarnego - zaznacza Agnieszka Stanicka. Wiemy także, że udział w koncertach Radomskiej Orkiestry Kameralnej dla każdego z osobna może być lekarstwem na przetrwanie tego czasu odosobnienia i stresu związanego z pandemią. Za pomocą muzyki, która popłynie ze sceny chcemy Państwu zaproponować swojego rodzaju terapię, która tak nam teraz potrzebna. Może niektórzy uznają, że to frazesy, ale warto przypomnieć, że muzyka jest dla nas źródłem nie tylko zachwytu i wzruszeń, ale i poprawia samopoczucie, pomaga w zrelaksowaniu się i pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia - mówi Agnieszka Stanicka. Przede wszystkim odpręża, pomaga zlikwidować stresy i napięcia. Muzyka oddziałuje zarówno na system nerwowy, jak i na czynności wegetatywne - wpływa na krążenie krwi, ciśnienie, oddychanie i pracę mięśni. Tym bardziej zapraszamy Państwa do nas, zgodnie z wytycznymi możemy gościć 25% Sali, czyli 150 osób, każdy siedzi w odstępie co najmniej 2 metrów od siebie. Stworzyliśmy 8 miejsc do dezynfekcji. Oczywiście każda osoba musi mieć maseczkę. Postaramy się naładować Państwa pozytywną energią, która pozwoli nam przetrwać kolejne tygodnie - dodaje Agnieszka Stanicka z ROK.

6 listopada 2020 roku, o godz. 17.30 odbędzie się Koncert Familijny pt: Pejzaż polski. Wykonawcy: Kwartet Cup of time: Ryszard Borowski – flet, saksofon, Agnieszka Cypryk – skrzypce, Rafał Grząka – akordeon, Krzysztof Lenczowski – wiolonczela, Jarosław Praszczałek – dyrygent oraz Radomska Orkiestra Kameralna.

W programie utwory: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzysztofa Komedy, w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego.

7 listopada 2020 roku, o godz. 18.00. Pt: Pejzaż polski odbędzie się koncert z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Wykonawcy: Kwartet Cup of time: Ryszard Borowski – flet, saksofon, Agnieszka Cypryk – skrzypce, Rafał Grząka – akordeon, Krzysztof Lenczowski – wiolonczela. Jarosław Praszczałek – dyrygent oraz Radomska Orkiestra Kameralna.

W programie utwory: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzysztofa Komedy, w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego.