Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

KULTURA

Akcja artystyczna Piotra Lutyńskiego

poniedziałek, 21 grudnia 2020 16:31 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Marcin Kucewicz
Elżbieta Warchoł

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza 23 grudnia na akcję artystyczną Piotra Lutyńskiego.

Performans na blasze perforowanej w wykonaniu Piotra Lutyńskiego będzie związany z aktualnymi wydarzeniami w Radomiu. Wydarzenie w środę, 23 grudnia przed budynkiem Elektrowni. Początek o godz.12.30.

Piotr Lutyński urodził się w 1962 roku w Tychach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Studiował na Wydziale Pedagogiczno-Plastycznym Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom uzyskał w 1990 roku w pracowni grafiki Eugeniusza Delekty. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, wykonuje obiekty, instalacje, performansy, koncerty muzyki eksperymentalnej, pokazy multimedialne. Jego twórczości nie da się jednoznacznie sklasyfikować. W swoich pracach i projektach kładzie nacisk na łączenie ze sobą różnych rodzajów sztuki, a także na interakcje ze strony odbiorcy oraz ciągły proces tworzenia zachodzący właśnie podczas kontaktu z publicznością. W zaskakujący sposób łączy naturalne tworzywa, m.in. ptasie jaja, trawy, pióra, kamienie, owady lub wosk, z gotowymi obiektami i abstrakcyjnym malarstwem. Jego znakiem rozpoznawczym stały się czarne i żółte kwadraty zmniejszające się w kierunku środka obrazu. Należy do formacji muzycznej Rdzeń. Mieszka i pracuje w Krakowie.