Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

KULTURA

Sukces koncertów Radomskiej Orkiestry Kameralnej

wtorek, 05 stycznia 2021 13:01 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ROK Radom
Elżbieta Warchoł

Koncert gwiazdkowy – The best of Ella Fitzgerald (premiera na żywo 19 grudnia 2020, g. 18:00) ma już ponad 1200 wyświetleń. Świąteczna atmosfera, największe hity Elli Fitzgerald w wykonaniu Iwony Skwarek & S’Kwartetu oraz Radomskiej Orkiestry Kameralnej okazały się idealnym prezentem świątecznym dla melomanów.

Najbardziej przypadł słuchaczom do gustu koncert sylwestrowy – Złota era Hollywood (premiera 31 grudnia, godz. 18:00), który ma już prawie 4 tys. wyświetleń. Cieszymy się bardzo, że ten wyjątkowy, bo ostatni w 2020 roku wieczór spędzili Państwo z nami w rytmie największych przebojów złotych czasów amerykańskiego kina - mówi Natalia Dąbrówka, dyrektor ROK. W koncercie wzięły udział piękne wokalistki z tercetu Luna Voices w składzie: Natalia Kiczyńska, Monika Kuczera, Karolina Pasierbska. Trio tworzą absolwentki wrocławskiej Akademii Muzycznej. Artystki doświadczenie zdobywały, śpiewając w Chórze NFM, z którym koncertowały na całym świecie. Są także laureatkami wielu nagród w prestiżowych konkursach. Wokalistki tworzące Luna Voices kochają jazz, musical, muzykę klasyczną, filmową i współczesne standardy muzyki rozrywkowej. Natomiast za aranżacje śpiewanych przez nie utworów odpowiada basista, kompozytor i aranżer Filip Torres, a także saksofonista, kompozytor i producent Grzech Piotrowski, obaj zaszczycili nas swoją obecnością podczas koncertu. Na fortepianie zagrał Rafał Stępień, a na perkusji Tomasz Torres. Gościnnie wystąpiły wokalistki Tamara Behler i Kinga Miśkiewicz. A to wszystko z towarzyszeniem Radomskiej Orkiestry Kameralnej - dodaje dyr Natalia Dąbrówka.

Jest nam niezmiernie miło, że nasi melomani, mimo ciężkich dla kultury czasów, trwają przy nas i nie opuszczają. Dziękujemy za ich obecność, ciepłe słowa i komentarze - dodaje Natalia Dąbrówka, dyrektor ROK. To wszystko pokazuje nam, że nasza działalność jest ważna i potrzebna. Kto jeszcze nie miał okazji wysłuchać naszych koncertów, koniecznie musi to nadrobić. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału na YouTube oraz do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na Facebooku. Wkrótce pojawią się kolejne muzyczne niespodzianki.