Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Koncerty

Kultowy Sztywny Pal Azji zagra w Kozienicach

piątek, 05 marca 2021 11:59 / Autor: Kamil Zapora
źródło: oficjalna strona zespołu
Kamil Zapora

„Wieża radości, wieża samotności”, „Nieprzemakalni” czy „Spotkanie z…” to tylko niektóre z hitów grupy Sztywny Pal Azji, których wkrótce będziemy mogli posłuchać na żywo w Kozienickim Domu Kultury. Artyści w czwartek 18 marca wystąpią w Kozienicach i to dwa razy, kolejno o godz. 17.00 i 20.00.

Początki działalności zespołu sięgają połowy lat 80. Grupa obchodzi w tym roku jubileusz 35-lecia swojej działalności – artyści zadebiutowali w marcu 1986 r. koncertem w Nowej Hucie. W tym samym roku odnieśli pierwszy sukces na festiwalu w Jarocinie, a kilka miesięcy później ukazała się ich pierwsza płyta. Największą popularność formacja zyskała właśnie w latach 80. i 90., a artyści chętnie muzycznie wracają do tego okresu.

Przez lata muzycy ze Sztywnego Pala Azji wypuścili w eter wiele przebojów, które znalazły się na ośmiu albumach oraz na kilku kompilacjach. Takie hity jak choćby „Wieża radości, wieża samotności” nucone są przez Polaków od wielu, wielu lat. Cieszę się, że będziemy mogli usłyszeć ich na żywo w Kozienickim Domu Kultury. Warto przy tym podkreślić, że jest to druga próba zorganizowania tego koncertu w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Pierwotnie miał on się odbyć w marcu ubiegłego roku, ale nasze plany pokrzyżowała wówczas pandemia – tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Wstęp na koncerty jest nieodpłatny, ale trzeba pobrać wcześniej zaproszenie. Wejściówki będą wydawane w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym:

w dniach od 13 marca (od godz. 13.00) do 15 marca do godz. 21.00 – posiadaczom „Kozienickiej Karty Mieszkańca”;

od 16 marca (od godz. 13.00) – pozostałym mieszkańcom Gminy Kozienice (do dwóch sztuk dla jednej osoby), do wyczerpania puli wolnych miejsc. 

Koncert odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, uczestnicy mają m.in. obowiązek zakrywania maseczkami ust i nosów. Do dyspozycji widzów zostanie udostępnione 50% miejsc sali koncertowo-kinowej, dlatego organizatorzy zdecydowali się na dwa występy.