Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

KULTURA

Helios jesienią zaprasza na gorące premiery

niedziela, 17 października 2021 11:52 / Autor: Wojciech Sałek
foto Kino Helios
Wojciech Sałek

Jesienny repertuar przynosi wiele propozycji, wśród których nie zabraknie zarówno zabawnych animacji dla najmłodszych, jak i filmów przygotowanych z myślą o starszych widzach. Poza nowościami odbywać będą się także seanse specjalne.

Jak powiedział nam Andrzej Ciesielski, dyrektor kina Helios, ten weekend 15-17 października zapowieda się interesująco dla fanów kina, zwłaszcza, że pojawią się znane i cenione nazwiska ze świata filmu:

Wśród premier od 15 października na widzów czekać będzie obraz z pogranicza thrillera i science fiction – „Venom 2: Carnage”. Venom to jedna z najważniejszych, najbardziej złożonych postaci Marvela. Opowiada o dziennikarzu Eddiem Brocku, którego ciało w wyniku eksperymentu scaliło się z obcą formą życia – Venomem. Kolejną nowością będzie natomiast animacja „Ainbo - Strażniczka Amazonii”. Tytułowa bohaterka dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Trzecią premierą jest dramat kostiumowy Ridleya Scotta „Ostatni pojedynek”, czyli wciągająca opowieść o zdradzie i zemście, rozgrywająca się w scenerii czternastowiecznej Francji.

W niedzielę, 17 października w ramach słynnych już Filmowych Poranków na najmłodszych czekać będą bajeczki z serii „44 koty”. Jest to bajka o codziennych perypetiach czterech kotów. Seans poprzedzą konkursy z upominkami.

W poniedziałek 18 października, warto zarezerwować czas na Kino Konesera. O godzinie 18:00 „Paryskie tango” – francuska komedia o przebojowej piosenkarce, która choć na scenie jest wulkanem energii, w sercu wciąż nosi ból po utracie syna.

21 października, w ramach cyklu Kultura Dostępna, zaprezentowany zostanie film dokumentalny „Skandal. Ewenement Molesty” – kawał świetnej historii polskiego rapu.

Więcej o tych projektach opowiedział nam Andrzej Ciesielski: