Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

KULTURA

Pajęczarki z kolejnymi medalami Mistrzostw Świata

poniedziałek, 20 czerwca 2022 20:37 / Autor: Magdalena Król
fot. MDK
Magdalena Król

Reprezenatnki Zespołu Akrobatycznego "Pajęczarki" z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu kilkukrotnie stawały na podium Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

WDA International Dance Cup to kilkudniowa międzynarodowa impreza taneczna, która odbyła się w stolicy Węgier. W piątek, 17 czerwca, "Pajęczarki" walczyły o tytuły Mistrzyń Świata w Fitness & Acrobatic Show, reprezentując Polish Fitness Team.
Osiem najlepszych zawodniczek radomskiego klubu fantastycznie zaprezentowało się podczas imprezy. Podopieczne Anny Stawczyk zdobyły tytuły Mistrzyń Świata i 2 złote medale w kategoriach: Duet TEEN - Zuzanna Rogala, Aleksandra Podsiadło oraz Solo Fitness Show do 10 lat - Hanna Jaworska. Ponadto wicemistrzyniami świata: zostały Zuzanna Rogala (kat. Solo Acrobatic Show do lat 14) oraz Aleksandra Podsiadło (kat. Solo Acrobatic Show do lat 15). Natomiast na trzecim miejscu znalazły się 2 duety: ADULT - Matylda Kotowicz, Oliwia Boniecka oraz JUNIOR - Hanna Jaworska, Aleksandra Jarmułowicz.

- Zawody tak wielkiej, międzynarodowej rangi z udziałem naszych zawodniczek odbyły się po raz pierwszy od rozpoczęcia pandemii. Trzeba przyznać, że Zespół Akrobatyczny „PAJĘCZARKI” MDK Radom ciężko pracował przez ten trudny dla wszystkich czas, ciągle udoskonalając swoje umiejętności. Owocem tego są tak wspaniałe wyniki i godne reprezentowanie naszego miasta na arenie międzynarodowej - mówi Anna Stawczyk.

Dodajmy, że zawody w Budapeszcie były ostatnim konkursem przed wakacjami.

Kategoria Solo Fitness Show do lat 10
I miejsce – Hanna Jaworska
Kategoria Solo Fitness Acrobatic Show do lat 14
II miejsce – Zuzanna Rogala
Kategoria Solo Fitness Acrobatic Show do lat 15
II miejsce – Aleksandra Podsiadło
IV miejsce – Oliwia Boniecka
Kategoria duo-trio teen „The Rules”
I miejsce – Aleksandra Podsiadło, Zuzanna Rogala
Kategoria duo-trio junior What is jazz
III miejsce - Hanna Jaworska, Aleksandra Jarmułowicz
Kategoria duo- trio adult Arabic Dream
III miejsce – Matylda Kotowicz, Oliwia Boniecka
Kategoria Fitness Dance do lat 12
V miejsce – Anna Zaft
Kategoria Fitness Show do lat 13
VII miejsce – Julia Miłosz
Kategoria Fitness Show 16-17 lat
IV miejsce – Aleksandra Jarmułowicz