Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

KULTURA

Kino Konesera

poniedziałek, 28 października 2013 11:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Kino Helios zaprasza w czwartek, 31 października na kolejny pokaz z cyklu Kino Konesera.

Pokazany będzie film pt: Frances Ha. Seans o godz. 20.  
Komedia, Czas trwania: 86 min. Od lat: 15
Produkcja: USA [2012]Reżyseria: Noah Baumbach. Scenariusz: Noah Baumbach, Greta Gerwig
Obsada: Greta Gerwig, Adam Driver, Grace Gummer, Marina Squerciati, Finnerty Steeves, Mickey Sumner, Michael Zegen, Patrick Heusinger „Jedna z najzabawniejszych i najbardziej błyskotliwych opowieści o pokoleniu hipsterów”, „współczesna wersja MANHATTANU Woody’ego Allena”, „historia, którą ogląda się jak zaginioną perełkę francuskiej Nowej Fali” – to tylko niektóre z entuzjastycznych komentarzy prasy na temat filmu, który zauroczył publiczność tegorocznych festiwali w Sundance i Berlinie. „Frances Ha” w reżyserii Noah Baumbacha z Gretą Gerwig w roli głównej.

KRYTYCY O FILMIE
„Urocza, miejska baśń o trudnościach dorastania, gdy jest się już dorosłym. Ekscentryczna i pewna siebie Frances – zagrana ujmująco przez Gretę Gerwig – to bohaterka, w której można się zakochać. Zaskakująca swoboda, z jaką Gerwig nadaje tej postaci zaraźliwą wręcz charyzmę i jednocześnie skromność, nie pozostawia wątpliwości, dlaczego ta aktorka jest tak ceniona w obszarze amerykańskiego kina niezależnego. FRANCES HA to połączenie dwóch najbardziej obiecujących amerykańskich talentów: wspaniałej gry Gerwig i reżyserskiego kunsztu Baumbacha. Ich wspólny film to komedia dla dorosłych, którym nigdy nie udało się do końca zerwać z dorastaniem.”
CINUEVE
„Ta dziewczyna jest niesamowita. Rozświetla kadr, jest ujmująca, inspirująca, niezdarna, gadatliwa i absolutnie wykręcona.”
FILM DE CULTE
„Baumbach ma niesamowite wyczucie smaku i opowiadania historii. W Grecie Gerwig znalazł wspaniałe dopełnienie. Frances jest tancerką, ale także Baumbach i Gerwig tanecznym krokiem zabierają widza w podróż poprzez emocje
i marzenia mieszkańców wielkiego miasta.”
MUBI
„Noah Baumbach powraca z jedną z najzabawniejszych i najbardziej błyskotliwych opowieści o pokoleniu hipsterów. Greta Gerwig gra ujmująco i przekonująco, a Baumbach udowadnia, że jest specjalistą od obserwacji życia w metropoliach współczesnej Ameryki niczym Woody Allen.”
NISMAZINE
„Gdyby ten film ukazał się w 1983 roku, moglibyśmy myśleć, że mamy do czynienia z najlepszym dziełem Woody’ego Allena od czasów pamiętnej TAJEMNICY MORDERSTWA NA MANHATTANIE.”
ACCREDS
„Greta Gerwig jest jedną z najbardziej inteligentnych aktorek współczesnego amerykańskiego kina. Dzięki niej, ten filmu uwodzi swoim urokiem. Jego bohaterka na długo pozostanie w pamięci widzów. Gerwig gra z klasą i zaraża swoją energią. Niepozorne czarno-białe cudo.”
MOVIEPLAYER

(za: Kino Helios)