Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024

KULTURA

Vivat Michał Budzisz!

piątek, 13 stycznia 2023 20:20 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

To człowiek do wielu zadań. Człowiek wielu talentów i pasji. Znany radomski plastyk Michał Budzisz obchodzi jubileusz 35 lecia pracy twórczej. Jubileusz przypadał dwa lata temu, ale wtedy była pandemia. Więc świętowanie przeniosło się na 2023 rok.  

Dzięki temu przesunięciu w czasie wszyscy miłośnicy twórczości, inteligencji, wrażliwości i humoru Michała Budzisza będą mogli nacieszyć się Jego pracami i wystawami co najmniej trzy razy tym roku. Może nawet uda się, że cztery. W ramach jubileuszu zaplanowane są trzy wystawy w: Iłży, Ożarowie i Radomiu. Jest prawdopodobieństwo, że w Radomiu odbędzie się także czwarta wystawa. Autor ma wiele prac do pokazania. Samych miniaturek, które powstały w okresie pandemii jest ponad 700. Ostatnio powstają roztańczone, pokrzywione domy, baśniowe zamki, zwierzęta. Ale nie tylko. To tylko ułamek wielu artystycznych zainteresowań Michała Budzisza. Najbliższa wystawa pt: Do trzech razy sztuka już w sobotę, 14 stycznia 2023 roku otwarta zostanie w Iłży. Oddajmy głos jubilatowi: 

Michał Budzisz urodził się w 1962 r. w Radomiu, absolwent policealnej szkoły zawodowej w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz, pracownik radomskiej kultury, od 1993 roku związany z radomską Łaźnią. Autor wielu scenografii, ilustrator książek, plakacista, grafik reklamowy. Mistrz pędzla i ołówka. I nie jest to koniec Jego talentów i możliwości.

 Wernisaż wystawy pt: Do trzech razy sztuka w sobotę, 14 stycznia 2023 roku w PIK ul. Jakubowskiego 5 w Iłży. Początek o godz. 17. Otwarciu wystawy będzie towarzyszył koncert Trio Sea Salt.