Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

KULTURA

Na życzenie widzów

wtorek, 05 grudnia 2023 14:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Kino studyjne działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na trzy projekcje, które będą wyświetlone na życzenie widzów!

Na życzenie widzów w kinie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia wyświetlone zostaną: 9, 12, 14, 20 i 27 - 28 XII – CZAS KRWAWEGO KSIĘŻYCA, kryminał, western, reż.  Martin Scorsese, USA 2023, 210’

"Czas krwawego księżyca" to najnowszy film jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów - Martina Scorsese ("Wilk z Wall Street"). Produkcja opowiada o serii tajemniczych zaginięć członków bogatego plemienia Osagów mieszkających na obszarach złóż ropy naftowej w Oklahomie. Sprawą zaczyna się interesować nowo powstała agencja federalna FBI w tym agent J. Edgar Hoover.

Od 21 XII  - NIEWIERNI W PARYŻU, dramat, thriller, obyczajowy, reż. Woody Allen, Francja,  2022, 96’

Fanny (Lou de Laâge) i Jean (Melvil Poupaud) sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ale kiedy Fanny przypadkowo wpada na Alaina (Niels Schneider), byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi...

Od 29 XII – CHŁOPI, dramat, animowany, reż. DK Welchman, Hugh Welchman, Polska 2023, 116’

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl