Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

KULTURA

Koncert galowy V Konkursu Kompozytorskiego Arboretum

czwartek, 07 grudnia 2023 21:27 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ROK
Elżbieta Warchoł

Koncert finałowy V Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego Arboretum odbędzie się w sobotę, 9 grudnia 2023 roku w Radomiu. Podczas koncertu usłyszymy sześć kompozycji wybranych spośród 94 partytur nadesłanych z całego świata. Koncert odbędzie się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Początek o godz. 18. 

Wystąpią: Szymon Morus - dyrygent oraz Radomska Orkiestra Kameralna. W programie utwory zakwalifikowane do finału konkursu ARBORETUM (kolejność alfabetyczna wg nazwisk kompozytorów): Oscar Colomina i Bosch (Hiszpania) Open the curtains (ID: Colorado02Touch), Per Dybro Sorensen (Dania) Clouds 2023 (CL23), Dorothee Eberhardt-Lutz (Niemcy) Streicher pur for string orchestra (ID: R45511), Alessandro Grego (Włochy) El mar de l'eterno (ID: Verul), Marcin Jachim (Polska) Fantazja na orkiestrę smyczkową (ID: Blue_Ramzes!) oraz Kornel Thomas (USA/Węgry) Ice (ID: Climate1.5c). Koncert odbędzie się z udziałem jurorów I etapu: Joanna Wnuk-Nazarowa – przewodnicząca oraz Piotr Moss, Paul Patterson, Maciej Żółtowski.

Jaki będzie koncert finalowy? - Natalia Dąbrówka, dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej:

Przyznane zostaną trzy nagrody regulaminowe:
I nagroda: 30 000 zł
II nagroda: 10 000 zł
III nagroda: 5 000 zł
Zostanie przyznana także nagroda publiczności. W trakcie przerwy każda osoba obecna na koncercie będzie mogła wskazać na przygotowanych wcześniej kartach do głosowania jeden z utworów, który jej zdaniem był najlepszy. Po przeliczeniu głosów, kompozycja, która uzyska największe poparcie otrzyma nagrodę publiczności w wysokości 5 000 zł. Będziemy mieli okazję przekonać się, czy zdanie profesjonalisty jest zgodne z gustami osób na widowni.

Koncert galowy odbędzie się w sobotę, 9 grudnia 2023 roku w sali koncertowej im. prof. K. Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych w Raodmiu. Początek o godz. 18.