Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

KULTURA

Gwiazdka z humorem, czyli żonglerka smyczkami

poniedziałek, 11 grudnia 2023 17:03 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

The ThreeX, czyli dwoje skrzypiec i fortepian oraz Radomska Orkiestra Kameralna wystąpią podczas koncertu pt: Gwiazdka z humorem, czyli żonglerka smyczkami. Koncert odbędzie się w sobotę, 16 grudnia 2023 roku w sali koncertowej ROK ul. Żeromskiego 56. Początek o godz. 18. 

 

W programie: podróż przez muzykę wielkich kompozytorów podana w lekkiej i fascynującej formie. To Sonata Księżycowa Beethovena połączona z Metallicą i Morricone, Lot Trzmiela w fuzji z Tangiem Piazzolli, a w końcu żonglerka smyczkami i muzyka Smetany.

Podczas koncertu gwiazdkowego pt. „Gwiazdka z humorem, czyli żonglerka smyczkami” wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wystąpi zespół The ThreeX, czyli nowoczesne trio instrumentalne. Oryginalny skład zespołu – dwoje skrzypiec i fortepian (Krzysztof Kokoszewski – skrzypce, Jacek Obstarczyk – fortepian, Jacek Obstarczyk – fortepian) – od początku był impulsem do tworzenia własnych aranżacji i utworów, a z czasem, kompletnych autorskich programów. Szeroki zakres wykonywanych stylów muzycznych oraz niesztampowe rozwiązania aranżacyjne są cechą charakterystyczną tria, a w połączeniu z pomysłowością i wszechstronnymi talentami muzyków stanowią o jego wyjątkowości. W skład tria wchodzą laureaci międzynarodowych konkursów, absolwenci renomowanego Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu, którzy współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej. Różnorodność charakterów, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują w każdym aspekcie gry, sytuują The ThreeX w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na Osaka Chamber Music Competition&Festa w Japonii oraz występy na całym świecie. Koncert będzie podróżą przez muzykę wielkich kompozytorów podaną w lekkiej i fascynującej formie. Czeka na nas Sonata Księżycowa Beethovena połączona z Metallicą i Morricone, Lot Trzmiela w fuzji z Tangiem Piazzolli, a w końcu żonglerka smyczkami i muzyka Smetany.

Bilety na koncert gwiazdkowy:
I strefa – bilet normalny 38 zł, bilet ulgowy 33 zł
II strefa – bilet normalny 28 zł, bilet ulgowy 23 zł
Cena biletu w karnecie: 18 zł (min. 5 koncertów) dostępne są w kasie ROK oraz przez Internet na stronie www.rok.art.pl