Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Koncerty

Wojtek Mazolewski, jego Yugen 2 i koncert w Radomiu

wtorek, 12 grudnia 2023 21:29 / Autor: Wojciech Sałek
foto: organizatorzy
Wojciech Sałek

Radomski Amfiteatr zaprasza koncert Wojtka Mazolewskiego, który odbędzie się w piątek 15 grudnia o 19.00 w Klubie Dzikie Węże ul.Parkowa 1 i będzie promocją najnowszej płyty "Yugen 2".

Po sukcesie pierwszej płyty zwieńczonej nominacją do Fryderyka i magicznych koncertach m.in na trasie Męskiego Grania 2022 przyszedł czas na drugą odsłonę solowego albumu artysty pt. “YUGEN”, czyli “YUGEN 2”.

To wszystko we współpracy z takimi artystami, jak: Szczyl, Bela Komoszyńska, Joanna Halszka Sokołowska, Ifi Ude i inni.

Jak sam mówi, ta płyta to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. Organiczne muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne i duchowe. To wyprawa w miejsce, gdzie po prostu jesteś… Zamykasz oczy, słuchasz, oddychasz, płyniesz… To powiew wolności. Brzmienia lat ‘60/’70 i powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hej, Pogodno czy Mrozu.

Wojtek Mazolewski –  basista i kontrabasista jazzowy. Jeden ze współtwórców yassu. Lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet.