Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

KULTURA

Książki mówione dla osób niewidomych i słabowidzących oraz starszych

niedziela, 21 stycznia 2024 13:55 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Fb MBP Radom
Elżbieta Warchoł

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu otrzymała nieodpłatnie jeden egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazne dla osób starszych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu po raz trzeci przystąpiła do projektu Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku – Edycja 2023. Program jest realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Radomska biblioteka otrzymała nieodpłatnie jeden egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazne dla osób starszych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Więcej informacji udzielają pracownicy Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Multimedialnych MBP w Radomiu ul. Piłsudskiego 12 lub pod numerem telefonu 48 362 87 88 , 48 362 67 35 wew. 24

Szczegóły także na stronie internetowej MBP: https://tiny.pl/cv8z7