Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

KULTURA

Charytatywne warsztaty z linorytu

poniedziałek, 22 stycznia 2024 12:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Charytatywne warsztaty z linorytu organizuje 4 lutego 2024 roku Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia!

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia organizuje 4 lutego 2024 roku warsztaty dla dorosłych.Tematem zajęć będzie linoryt. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać jedną z najpopularniejszych technik grafiki warsztatowej. Proces tworzenia własnej pracy odbywać się będzie pod kierunkiem Natalii Kipiel, która na co dzień współprowadzi studio tatuażu Popioły w Radomiu - mówi Kinga Maszczyńska z Elektrowni. Artystka w swoich projektach inspiruje się klasycznymi dziełami malarstwa nowożytnego. Linoryt jest dla niej techniką, w której eksploruje zupełnie odmienne formy ekspresji względem rysunku na ciele. Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własną pracę w linoleum, która następnie zostanie odbita prasą na papierze.

Celem warsztatów jest nie tylko zainteresowanie techniką graficzną, ale także pomoc walczącemu o życie chłopcu. Cały dochód z zajęć zostanie przekazany dla 8-letniego Kuby Stankiewicza dzięki bezpośrednim wpłatom na zbiórkę w portalu Siępomaga. Link do zbiórki oraz zasady udziału w warsztatach przekazane będą osobom zainteresowanym po kontakcie mailowym z działem edukacji.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Kontakt: edukacja@mcswelektrownia.pl Czas trwania: 3 h. Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży od 16 roku życia