Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

KULTURA

Promocja książki Macieja Kosowskiego

wtorek, 13 lutego 2024 10:19 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Łaźnia Radom
Elżbieta Warchoł

Promocja książki Macieja Kosowskiego pt: Protest wyklęty. Radom 1976 - bunt robotniczy na tle historii protestów PRL-u odbędzie się w piątek, 16 lutego 2024 roku w Klubie Łaźnia. Początek o godz. 17.

Protest wyklęty. Radom 1976 - bunt robotniczy na tle historii protestów PRL-u to debiut literacki Macieja Kosowskiego, niedoszłego doktora filozofii. Historia radomskiego buntu napisana została w ramach potrzeby utrwalenia wspomnień żywych świadków historii oraz ukazania radomskiej społeczności w świetle obiektywnej prawdy historycznej. Władza nazwała protestujących „radomskimi warchołami”,, niegodnymi stąpania po polskiej ziemi. Była to opinia krzywdząca i fałszująca prawdziwy obraz wydarzeń. Na tle protestów w Poznaniu 1956 r. i na Wybrzeżu 1970 r. radomski bunt był zaledwie regionalnym akcentem. A mimo to władza potraktowała strajkujących w sposób okrutny i szczególnie poniżający. (red. na podst. opisu wydawniczego).

Spotkanie organizuje Stowarzyszenie Grupa Literacka „Łuczywo” oraz Łaźnia RKŚTiG. W programie: rozmowa z Autorem i Świadkami historii, lektura fragmentów i akcenty muzyczne.