Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jerzy, męczennik
Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

KULTURA

Poezja muzyką Roberta Grudnia inspirowana

czwartek, 15 lutego 2024 20:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
Foto: Robert Grudzień
Elżbieta Warchoł

Kolejny koncert i promocja tomiku pt: Poezja muzyką Roberta Grudnia inspirowana odbędą się w piątek, 16 lutego 2024 roku w Kawiarence społecznej przy ul. Traugutta 18 w Radomiu. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.  

Podczas wieczoru wiersze zainspirowane muzyką Roberta Grudnia będą czytali: Izabella Mosańska - Surma, Zofia Falkiewicz, Andrzej Mędrzycki, Adrian Szary, Czesław Banaszczyk oraz Anna Łęcka. Robert Grudzień zagra na akordeonie, pianinie, fujarce, organach oraz harmonijce Hohner. Usłyszymy wiersze, które znalazły się w tomie pt: Poezja muzyką Roberta Grudnia inspirowana.

Poezja i muzyka to dwie siostry, obok których nie da się przejść obojętnie. To dwie wytworne damy, dziedziny sztuki, które karmią nasze dusze pięknem i wrażliwością - napisała we wstępie do tomu Zofia Falkiewicz. Poruszeni i zainspirowani muzyką Roberta Grudnia poeci w różny, sobie właściwy tylko sposób, ubrali w słowa własne emocje i przeżycia. Tak powstało 27 tekstów poetyckich, 10 autorów. Wiersze powstały w różnych latach i miejscach, były pokłosiem różnych koncertów i utworów. Zawsze było to jednak spotkanie z tym samym muzykiem. Robertem Grudniem. Uzupełnieniem wierszy są dedykacje, pisane pod wpływem chwili i  czasami wielkich, ale przede wszystkim prawdziwych emocji i wzruszeń. 

Warto posłuchać, warto przeczytać.