Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

KULTURA

Kobieta w roli głównej. Nowa wystawa RTF

niedziela, 03 marca 2024 10:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/shutterbug75
Elżbieta Warchoł

Wystawę fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego pt: Kobieta w roli głównej będzie można od wtorku, 5 marca 2024 roku oglądać w Małej Galerii RTF w Radomiu. Wernisaż o godz. 18.

Każda z kobiet jest inna, wyjątkowa. W naszych fotografiach chcemy opowiedzieć różne, odmienne historie - mówi Leszek Jastrzębiowski, wiceprezes RTF. Kobieta potrafi się odnaleźć w wielu różnych sytuacjach począwszy od niekoniecznie kolorowej codzienności, poprzez wykonywanie przeróżnych zawodów do ekstremalnych wyzwań współczesnego świata. Kobiety błyszczą zarówno w polityce jak i w łataniu trudnej rzeczywistości - dodaje Leszek Jastrzębiowski.
I nie jest ważne czy kobieta powstała z żebra mężczyzny czy jest doskonalszym wytworem geniuszu (Boga czy Natury) po niezbyt udanych doświadczeniach z męskim pierwowzorem. Jej kobiecość to fenomen, który pozwala przewodzić i popełniać błędy. Kobieta w roli głównej to hasło przewodnie różnych obrazów, które dostrzegli autorzy - mówi Leszek Jastrzębiowski.

Wernisaż 5 marca 2024 roku w Małej Galerii RTF w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12. Początek o godz. 18.