Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Koncerty

Koncert w urodziny patrona Muzeum w Warce

niedziela, 03 marca 2024 16:41 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce
Wojciech Sałek

6 marca o godz. 18.00 z okazji urodzin Kazimierza Pułaskiego muzeum jego imienia w Warce zaprasza na filmowy koncert „Polskie Hollywood. Twórczość filmowa polskich kompozytorów w aranżacji na skrzypce i fortepian” w wykonaniu Strzelecki/Ślązak Duo. Koncert odbędzie się w sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy wareckim muzeum. Wydarzenie zwieńczy tegoroczne obchody 279. rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego.

Od kilku miesięcy, w związku z realizacją wystawy „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego pozostaje w kręgu muzyki filmowej. Ekspozycja i wydany nie tak dawno katalog poświęcony tej tematyce wprowadziły muzealnych gości w wyjątkowy klimat ścieżek dźwiękowych skomponowanych przez Polaków do słynnych hollywoodzkich obrazów. Wydarzenie jest zatem kontynuacją popularyzacji tematyki, która ma wielu sympatyków.

Koncert jest jednocześnie jednym z punktów programu obchodów "Urodzin Kazimierza Pułaskiego", a także odwołaniem do zbliżającej się wielkimi krokami kolejnej gali Amerykańskiej Akademii Filmowej, na której tradycyjnie wręczone zostaną Oscary. W przeszłości sięgali po nie Polacy (w tym tworzący ilustracje muzyczne). Jednym z nich był Bronisław Kaper, którego utwory zaprezentują przed warecką publicznością dr Mateusz Strzelecki i prof. Andrzej Ślązak, tworzący Strzelecki/Ślązak Duo.

Obecność na koncercie może być też doskonałą okazją do nabycia katalogu „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”, który został wydany w związku z wystawą prezentowaną w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Wstęp jest wolny ale ze względów organizacyjnych organizatorzy proszą o potwierdzanie przybycia (tel.: 48 667 22 67 lub mail: sekretariat@muzeumpulaski.pl ).

Więcej informacji na stronie:
https://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/1014-zapraszamy-na-koncert-polskie-hollywood