Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

KULTURA

Zwiedzanie wystaw w języku obcym

czwartek, 11 kwietnia 2024 13:21 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: archiwum
Elżbieta Warchoł

Wystawy w Elektrowni można zwiedzać w języku obcym. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu proponuje grupom szkolne zorganizowanym i klasom językowym zwiedzanie wystaw w języku obcym, wybranym przez nauczyciela.

Przeprowadziliśmy kilka pilotażowych lekcji edukacyjnych, młodzież zwiedziła ekspozycje ze swoim nauczycielem języka obcego, który opowiedział o wystawie w wykładanym przez siebie języku. Ta forma nauki języka – w postaci żywego kontaktu ze sztuką pozwala uczniom spojrzeć inaczej na możliwości wykorzystania w praktyce języka obcego - mówi Kina Maszczyńska z Elektrowni. Przed spotkaniem udostępniamy nauczycielowi materiały dotyczące danej wystawy, nasz przewodnik może też zacząć od oprowadzania po wystawach w języku polskim - dodaje Kinga Maszczyńska.

Spotkania odbywają się w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu, cena biletu od ucznia 1 zł. Informacje pod numerem telefonu: 602 616 667 - Z. Andrzej Łukomski. Zapisy pod numerem telefonu: 884 320 030 - Aleksandra Wróbel.