Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

KULTURA

Kapitał kulturowy zmęczenia

wtorek, 16 kwietnia 2024 07:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny w Radomiu organizuje debatę pt: Kapitał kulturowy zmęczenia, która odbędzie się 17 kwietnia 2024 roku na Scenie Kameralnej. Początek o godz. 17.

Tematem spotkania będzie zmęczenie informacją, kulturą nadmiaru i kryzysem idei w sztuce. Do udziału w rozmowie zaproszeni zostali: Anna Cieplak, Michał Krzykawski i Sebastian Słowiński. Uczestnicy przyjrzą się zjawisku wypalenia zawodowego w kontekście współczesnej kultury. Dyskusja wzbogacona będzie czytaniem fragmentów tekstu Byunga-Chul Hana zebranych w zbiorze „Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje”. Panel poprowadzi Michał Pabian.

Wydarzenie będzie streamingowane na Facebooku Teatr Powszechnego w Radomiu. Wstęp 1 zł.

Anna Cieplak – Animatorka kultury, aktywistka miejska, pisarka. Na co dzień pracuje z dziećmi
i młodzieżą (od 2009 roku w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie).
Nagrodzona za działalność w zakresie kultury przez MKiDN (2014), stypendystka programu „Aktywność obywatelska” (2015). Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto”.

dr hab. Michał Krzykawski , prof. UŚ, filozof, dyrektor Centrum Badań Krytycznych nad Technologiami Uniwersytetu Śląskiego. Wraz z Anną Cieplak prowadzi Fundację PRACOWNIA WSPÓŁTWÓRCZA, zajmującą się m.in. zmęczeniem informacją, przebodźcowaniem i kryzysem uwagi.

Sebastian Słowiński – publicysta, aktywista na rzecz praw mniejszości. Dziennikarz stołecznego wydania Gazety Wyborczej. Pisze o sprawach społecznych, kulturalnych i politycznych. Laureat Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego.