Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Dziś jest: Piątek, 21 czerwca 2024

KULTURA

Spotkania z literaturą – Wojciech Bonowicz

wtorek, 21 maj 2024 16:11 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Wojciech Bonowicz będzie w czwartek, 23 maja 2024 roku gościem MOK Amfiteatr w Radomiu.

Pretekstem do spotkania z Wojciechem Bonowiczem jest jego najnowsza książka „Dziennik pocieszenia”. Bonowicz inspiruje, zaprasza do refleksji i poszukiwania źródeł pocieszenia i radości. Przeprowadza nas przez trudy dzisiejszego świata – wieczny brak czasu, kryzysy i epidemię samotności. Z życzliwością i niepodrabialnym humorem pokazuje, jak odnajdować równowagę i pełnię. Radzi, by zaufać nadziei, z której wyrasta każda szansa na lepsze – z opisu wydawnictwa.

Wojciech Bonowicz (ur. 1967) – poeta, publicysta. Jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego”, współpracuje też z miesięcznikiem „Znak” i pismem mówionym „Gadający Pies”. Wydał pięć tomów wierszy oraz książkę dla dzieci. Autor książek biograficznych o ks. Józefie Tischnerze, redaktor jego pism, opiekun merytoryczny Dni Tischnerowskich w Krakowie. Autor lub współautor wywiadów-rzek z o. Leonem Knabitem, Janiną Ochojską, Tomaszem Węcławskim i ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezji (2007), dwukrotnie (2002 i 2007) nominowany do Nagrody Nike.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Warsztaty literacko-teatralne – Jak dobrze pisać i grać”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2024 Gminy Miasta Radomia odbędzie się w czwartek, 23 maja 2024 roku w MOK Amfiteatr przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny.