Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Dziś jest: Piątek, 21 czerwca 2024

KULTURA

Otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Miszczobrockiej

środa, 22 maj 2024 11:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto; Agnieszka Miszczobrocka
Elżbieta Warchoł

Wystawę fotografii Agnieszki Miszczobrockiej pt: Wniebowzięci będzie można od czwartku, 23 maja 2024 roku oglądać w Galerii Domu Kultury Idalin. Wernisaż o godzinie 18.

Za sprawą swoich zdjęć artystka zabierze widzów w sentymentalną podróż po świecie. Są to kadry z Maroka, Mauritiusa, Meksyku, Malediw, Reunionu, Sardynii, Sri Lanki, Wietnamu, Zanzibaru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. “Spośród tysięcy klatek z moich licznych podróży wybrałam 25 zdjęć, skupiając się głównie na ostatnich latach. Na wystawie zobaczycie fotografie krajobrazu oraz ludzi wpasowanych w swą codzienną rzeczywistość, jakże egzotyczną dla nas. Dlaczego “Wniebowzięci”? Po pierwsze, cytując klasyka: “bo człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać”. Gdy odkrywam nowe lądy, obcuję z naturą czy poznaję ciekawych ludzi jestem w siódmym niebie. Po wtóre, na wystawie podzielę się z Wami również zdjęciami z lotu ptaka. Ostatecznie zaś żywię nadzieję, że po obejrzeniu zdjęć będziecie po prostu wniebowzięci i być może załapiecie bakcyla podróżowania czy rejestrowania rzeczy ulotnych.”- napisała autorka.

Na wernisażu goście dostaną magnesy i widokówki, tj. wydruki o formacie 13 na18 z podróży fotografki. Zapowiada się wieczór pełen wrażeń.

O autorce: W centrum zainteresowań fotograficznych Agnieszki Miszczobrockiej jest przede wszystkim fotografia uliczna, reportażowa i krajobrazowa, a ostatnie odkrycie to fotografia lotnicza, które to rodzaje składają się na szeroko rozumianą fotografię podróżniczą. Agnieszka jest uczestniczką wielu fotograficznych wystaw grupowych, ma na swoim koncie dwie wystawy indywidualne. Swoją przygodę z fotografią zaczynała jeszcze w erze analogowej. Uwielbia podróżować. Będąc studentką wybrała się dwa razy autostopem, przemierzając Europę wzdłuż i wszerz. Od tamtej pory jest w nieustannej podróży, skąd przywozi mnóstwo zdjęć. Ostatnio podróżuje ze swoimi modelami, będąc ich prywatnym paparazzi. Z zawodu i zamiłowania jest nauczycielem języka angielskiego. Prywatnie żona i matka dwóch synów. Oprócz fotografii i podróży jej wielką pasją jest język hiszpański, salsa kubańska i rueda.