Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria Katarzyna Drexel, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 03 marca 2024

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Dr Zaborowski: nowoczesna dzielnica wzdłuż Lubelskiej

poniedziałek, 02 grudnia 2019 15:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Na terenach wokół lotniska na Sadkowie powinna powstać nowoczesna dzielnica o charakterze wielkomiejskim. Taką opinię wyraził dr Łukasz Zaborowski, ekspert Instytutu Sobieskiego i prezes Radomskiego Towarzystwa Naukowego. Już teraz za lotniskiem trwa budowa centrum konferencyjno-hotelowego, które będzie większe kubaturowo od Radomskiego Centrum Sportu.

Według naszego gościa, wyrok Krajowej Izby Odwoławczej wydłużający termin wykonania terminala jest szansa dla Radomia w celu lepszego zaplanowania i zrealizowania inwestycji niezbędnych do przyjęcia lotniska w mieście. - Nie jesteśmy jako Radom przygotowani na tego typu inwestycje, bowiem nie mamy nowych koncepcji urbanistycznych między Śródmieściem a lotniskiem. Musimy powołać zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy znają się na sprawach nie tylko lotniczych, aby spożytkować bodziec rozwojowy, jakim jest powstanie portu lotniczego - powiedział Łukasz Zaborowski.

 - Dobrym pomysłem będzie pojazd szynowy łączący terminal lotniska z centrum miasta (plac Corazziego), wykorzystując prosty układ ulicy Lubelskiej z uwzględnieniem przystanku PKP Lubelska wiadukt - dodał dr Zaborowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

ZAPRASZAMY DO NAS