Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Trzy oferty na terminal - kolejny krok: aukcja elektroniczna

czwartek, 12 grudnia 2019 11:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Trzy oferty zostały złożone w przetargu na budowę terminala na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Najtańsza z nich opiewa na ponad 241 milionów złotych, najdroższa - na ponad 335 milionów.

Otwarcie ofert odbyło się w czwartek, 12 grudnia w Warszawie. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, które zadeklarowały, że na wykonanie inwestycji będą potrzebowały 22 miesięcy. To o cztery miesiące krócej, niż wskazywała Krajowa Izba Odwoławcza w wydanym przez siebie wyroku ws. wydłużenia terminu. - To potwierdza nasze wcześniejsze stanowisko, że inwestycję można wykonać w krótszym czasie - mówi Piotr Rudzki - rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". 

PPL na budowę planuje przeznaczyć ok. 277 milionów zł. W tej kwocie zmieściła się firma Mirbud deklarując wykonanie prac za 241 463 414,63 zł. Dwie kolejne firmy przekroczyły tę kwotę. Budimex założył kwotę 322 257 354 zł, a Hochtief - 335 611 144 zł. 

Trwa ocena złożonych ofert. - To na pewno zajmie kilka dni. Musimy przejrzeć, czy zgłoszone projekty spełniają wymogi techniczne. Nie zakładamy błędów, ale musimy wszystko zweryfikować - dodaje Piotr Rudzki. Następnym krokiem będzie aukcja elektroniczna, podczas której wykonawcy będą mogli zaproponować niższe kwoty na wykonanie zamówienia. 

Jak informuje rzecznik "Portów Lotniczych" umowa z wykonawcą podpisana zostanie w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

Przypomnijmy, że przetarg na budowę terminala Portu Lotniczego Warszawa Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku został ogłoszony 30 września. Przedmiotem zamówienia będzie wybudowanie obiektu o powierzchni 30 tys. m.kw., w którym będzie 30 stanowisk check-in, dziewięć kontroli bezpieczeństwa, zaś po osiem kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W budynku będzie także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.

ZAPRASZAMY DO NAS