Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Radomska PO broni budżetu państwa na 2014 rok

wtorek, 17 grudnia 2013 16:07 / Autor:

- To poseł Suski zagłosował przeciwko radomskim inwestycjom – a nie posłowie z PO – przekonywali podczas konferencji prasowej w Radomiu lokalni działacze Platformy.

To reakcja na na zarzuty PiS, że podczas sejmowego głosowania nad budżetem państwa posłowie Platformy głosowali przeciw poprawkom dotyczącym finansowania radomskich inwestycji. - Głosując przeciwko budżetowi państwa na 2014 rok, w którym znalazły się m.in. pieniądze na budowę sądu, sanepidu czy budowę strażnicy i rozbudowę CPR-u – poseł Marek Suski z PiS miał de facto opowiedzieć się przeciwko radomskim inwestycjom – sugerował poseł PO Radosław Witkowski.

Przypomnijmy: PiS zgłosił poprawki do budżetu państwa dotyczące włączenia po 2 mln zł na centrum rehabilitacji i centrum onkologiczne południowego Mazowsza oraz 20 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej. Wszystkie zostały odrzucone w czasie sejmowego głosowania nad przyszłorocznym budżetem państwa.

Członkowie PO tłumaczyli dziś, że regionalne poprawki są corocznie odrzucane niejako automatycznie, gdyż taka jest konstrukcja budżetu państwa. - Przyszłoroczny budżet jest jak szklanka pełna w trzech czwartych. Nie na wszystko wystarcza. Jako członek komisji finansów na bieżąco uczestniczyłem w konstruowaniu budżetu i nie jest prawdą, że nie ma w nim żadnych radomskich inwestycji - stwierdził radomski poseł PO Radosław Witkowski.

Opozycji łatwo zgłaszać poprawki, za których realizację i tak nie bierze odpowiedzialności. Trzeba racjonalnie podchodzić do projektów, a nie oglądać się jedynie na medialny efekt” - te słowa posła PiS Marka Suskiego z 2007 roku przypomnieli dziś lokalni działacze PO.

Tag: