Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

RADOM

Prezydent w sprawie hali pisze do ministra sportu

środa, 18 grudnia 2013 21:23 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W związku z przyznanym dofinansowaniem na realizację budowy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, Prezydent Radomia zwrócił się do Ministerstwa Sportu i Turystyki z pismem zawierającym prośbę o przeniesienie zaplanowanej do wykorzystania w roku 2013 kwoty 1 mln złotych na rok przyszły.

Prośba o przesunięcie transzy do wykorzystania na rok przyszły wynika z odłożenia w czasie w stosunku do planowanego pierwotnie terminu rozpoczęcia realizacji tej inwestycji, co z kolei jest skutkiem zmniejszonej kwoty dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i przedłużającej się procedury podpisania umowy w tym zakresie z Ministerstwem Sportu.
Jak informowaliśmy wcześniej, władze Radomia złożyły wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie kwotą 15 mln złotych budowy hali widowiskowo – sportowej przy ul. Struga. Nie oznacza to jednak automatycznego początku budowy hali. Inwestycja jest uwarunkowana pozyskaniem jeszcze 35 mln zł zewnętrznego dofinansowania.
Całkowity szacunkowy koszt realizacji inwestycji i zagospodarowania terenu wynosi 80.000.000 zł brutto. Gmina jest w stanie ze swojego budżetu wydać na ten cel 30 mln zł. Pozostałą kwotę miasto stara się pozyskać z zewnątrz. Przypomnijmy, że podstawą podjęcia decyzji o realizacji budowy hali widowiskowo-sportowej były deklaracje jej dofinansowania złożone w gabinecie minister sportu w obecności marszałek Sejmu Ewy Kopacz, przedstawicieli radomskich środowisk sportowych, reprezentantów radomskiej PO. Deklaracje opiewały łącznie na 50 mln przy całkowitych kosztach inwestycji szacowanych na 80 mln zł (40 mln z puli ministerstwa oraz 10 mln zadeklarowane przez wicemarszałka Leszka Ruszczyka z budżetu województwa mazowieckiego). Z budżetu miasta Radomia na budowę hali miała być przeznaczona kwota 30 mln.
Jednak Ministerstwo Sportu poinformowało, że kwota, jaką ministerstwo może dofinansować budowę hali, to 15 mln zł. Mimo pozwolenia na budowę, decyzja o budowie hali widowiskowo – sportowej została wstrzymana. Jednak w dalszym ciągu władze miasta dokładają wszelkich starań, by inwestycja została zrealizowana. Wciąż trwają zabiegi o pozyskanie dofinansowania w obiecanej wcześniej kwocie, warunkującej budowę hali.