Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Zmarła kobieta potrącona na przejściu

poniedziałek, 06 stycznia 2014 16:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W szpitalu zmarła 82-letnia kobieta, która została potrącona na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło w niedzielę przy kościele NSJ na radomskich Glinicach.

Jak informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji, dzisiaj do godziny 16.00 nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego. Z kolei dzięki informacji od innych osób, policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę. Wczoraj około godziny 23.30, dyżurny białobrzeskiej policji otrzymał telefoniczną informację, że drogą krajową nr 7, w kierunku Białobrzeg jedzie volkswagen polo, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. Dyżurny skierował we wskazane miejsce patrol ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali pojazd odpowiadający opisowi w miejscowości Falęcice. Volkswagenem kierował 21-latek. Policjanci poddali go badaniu alkotestem, który wykazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Wraz z 21-latkiem, w samochodzie jechali dwaj pasażerowie, obaj byli pod wpływem alkoholu. Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie a pojazd zabezpieczono.

- Dzięki informacji od innego kierowcy, który zwrócił uwagę na ten samochód i jego kierowcę, policjanci mogli wyeliminować go z ruchu a przez to być może udało się uniknąć tragedii, bo chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jakie zagrożenie niesie za sobą pijany kierowca, pamiętajmy też, że każdy z nas może stać się jego ofiarą. Nie bądźmy więc obojętni widząc nietrzeźwego za kierownicą samochodu lub wsiadającego do niego. Nauczmy się reagować - mówi Alicja Śledziona, rzecznik mazowieckiej policji.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 21-letniego motocyklistę, który ignorował znaki dawane przez patrol i uciekając, popełniał szereg wykroczeń, stwarzając zagrożenie dla innych pojazdów i pieszych. Zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W nocy z soboty na niedzielę doszło do dwóch kolizji z nietrzeźwymi kierowcami. Stracili już swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a teraz odpowiedzą za spowodowanie kolizji i prowadzenie pod wpływem alkoholu.