Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

RADOM

PGZ rozpoczyna współpracę z UTH

piątek, 28 kwietnia 2017 17:26 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pgzsa.pl
Weronika Chochoł

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu znalazł się wśród czterech uczelni wyższych, z którymi Polska Grupa Zbrojeniowa współpracować będzie dla dobra krajowego przemysłu obronnego. W piątek, 28 kwietnia w siedzibie Huty Stalowa Wola podpisane zostały umowy.

Mówią one przede wszystkim o wspólnym prowadzeniu prac rozwojowych z zakresu technologii militarnych. Będą one związane zwłaszcza z konstrukcjami i technologiami wykorzystywanymi w innowacyjnych produktach przeznaczonych dla Sił Zbrojnych RP. - Uczelnie wyższe jeszcze aktywniej zaangażują się w proces kształcenia specjalistycznych kadr dla polskiego przemysłu obronnego. - mówi Łukasz Prus - zastępca dyrektora biura komunikacji i promocji Polskiej Grupy Zbrojeniowej i wymienia zalety radomskiej uczelni: - Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oferuje Polskiej Grupie Zbrojeniowej możliwości Wydziału Mechanicznego w obszarach technologicznym, ogólnoinżynierskim, diagnostyki i eksploatacji pojazdów oraz badań fizycznych.  Wydział Transportu i Elektroniki radomskiego uniwersytetu dysponuje również potencjałem z zakresu prac badawczych i wdrożeniowych w dziedzinie prototypowania elektroniki, elektrotechniki i napędów elektrycznych, oprogramowania w systemach robotyki, badań niezawodności oraz bezpieczeństwa systemów technicznych.

Zdaniem Błażeja Wojnicza - Prezesa Zarządu PGZ S.A - zacieśnienie kooperacji pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową a światem nauki w najbliższej przyszłości przyniesie konkretne efekty: innowacyjne a zarazem niezawodne produkty dla polskich żołnierzy. Prezes ma również nadzieję, że współpraca przyczyni się także do budowania przewagi konkurencyjnej krajowego przemysłu obronnego. - Tworzenie platformy do efektywnej współpracy pomiędzy przemysłem i środowiskiem naukowym to jeden z priorytetów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Liczymy na potencjał polskich pracowników naukowych, inżynierów i projektantów. Chcemy, żeby sprzęt, który trafia na wyposażenie Sił Zbrojnych RP, był w jak największym stopniu oparty na polskiej myśli technologicznej. - dodał prezes.

Oprócz radomskiego UTH do grona ośrodków naukowych współpracujących z Polską Grupą Zbrojeniową S.A. dołączyły także: Politechnika Rzeszowska, Politechnika Świętokrzyska oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Gościem honorowym uroczystości był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki.