Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Kierowca omijał na przejściu (WIDEO)

poniedziałek, 05 marca 2018 09:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl/ra
Weronika Chochoł

37-letni radomianin stracił prawo jazdy po omijaniu innego samochodu na przejściu dla pieszych. Niebezpieczny manewr zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 marca. Na ulicy Żeromskiego jeden z kierowców zatrzymał się na prawym pasie, by ustąpić pierwszeństwa pieszym. - Kierujący audi jadąc sąsiednim pasem ruchu nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zwrócił uwagi ani na pojazd, ani na pieszych, którzy weszli już na pasy i ominął auto przejeżdżając przez przejście. - relacjonuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Sytuacja została uwieczniona na wideorejestratorze, w który wyposażony był policyjny radiowóz. - Funkcjonariusze zatrzymali pojazd, którym kierował 37-letni mieszkaniec Radomia. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano jego prawo jazdy. Policjanci skierują także wniosek o ukaranie do sądu. - wyjaśnia Justyna Leszczyńska.

To nie jedyne tego typu zdarzenie na drogach Radomia w ostatnim czasie. Podobnego wykroczenia dopuścił się w czwartek, 1 marca na ul. Chrobrego 66-letni kierowca. - Na jednym pasie ruchu zatrzymał się pojazd, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu i wtedy na przejście wszedł 21-latek. Natomiast jadący drugim pasem 66-letni kierowca volkswagena nie zachował należytej ostrożności dojeżdżając do przejścia, nie zareagował na czekające obok auto i potrącił pieszego. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, na szczęście nie było konieczności hospitalizacji 21-latka. - przypomina Justyna Leszczyńska - rzecznik radomskiej Policji i apeluje o ostrożność - szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych: - Wyprzedzanie oraz omijanie na pasach lub w bezpośrednim ich pobliżu to jedne z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drogach, które mogą skończyć się zdarzeniem bardzo poważnym w skutkach. Tylko chwila nieuwagi, pośpiech i brak wyobraźni może zakończyć się tragicznie. Dla kierowców, którzy popełniają takie wykroczenia nie ma taryfy ulgowej.

Zapraszamy do nas: