Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

1 listopada na drogach ginie zbyt wiele osób...

wtorek, 30 października 2018 15:19 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Rusza policyjna akcja "Znicz". - W związku z przejazdami 1 listopada na naszych drogach ginie zbyt wiele osób  - mówi mł. insp. Jacek Mnich, naczelnik mazowieckiej drogówki.

Jak co roku w okolicach 1 listopada na drogach jest większy ruch. Wiele osób przemieszcza się po Polsce, żeby odwiedzić groby swoich bliskich. Wiąże się to z większym ryzykiem różnego rodzaju zdarzeń drogowych.

W tym roku akcja "Znicz" prowadzona będzie od 31 października do 4 listopada.

- Naszym zadaniem będzie pomagać tym, którzy poruszają się po naszych drogach, żeby bezpiecznie dotarli do celu podróży. Będziemy też zwracać uwagę na tych, którzy wyłamują się z zasad wzajemnego szacunku do siebie i do przepisów ruchu drogowego - mówi mł. insp. Jacek Mnich, naczelnik mazowieckiej drogówki.

Policjanci będą obecni nie tylko na głównych drogach, ale też w okolicach cmentarzy.

- Mamy do państwa wielki apel, aby w tych dniach zrobić wszystko, żeby w przyszłym roku nie było to państwa święto. Od wielu lat bywa, że w związku z przejazdami 1 listopada na naszych drogach ginie zbyt wiele osób - dodaje Jacek Mnich.

Policja sugeruje, że na cmentarz najlepiej wybrać się komunikacją miejską. Jeśli nie ma takiej możliwości, najlepiej pozostawić samochód w oddaleniu od nekropolii.

Okolice 1 listopada to także okazja do spotkań rodzinnych. Mundurowi będą kontrolowali trzeźwość kierowców.

- Będziemy badać trzeźwość na zasadzie, że nie znacie dnia ani godziny. Proszę spodziewać się kontroli w każdym momencie - tłumaczy insp. Mnich.

Akcja "Znicz" to jednak nie tylko bezpieczeństwo na drogach. Na cmentarz nie należy zabierać ze sobą dużych sum pieniędzy ani innych kosztowności.

- We wszystkich miejscach, które są zatłoczone, sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo - mówi podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik KWP Radom.

Przed wyjściem z domu warto też upewnić się, że zamknęliśmy drzwi i okna.

Zapraszamy do nas: