Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Pieniądze dla szpitala w Krychnowicach

środa, 14 maj 2014 12:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Dotacja dla radomskiego szpitala w Krychnowicach.

W czwartek, 15 maja odbędzie się podpisanie umowy na unijne dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013, z Działania 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia. Dotacja dotyczy Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym w Radomiu. Umowę podpiszą: Leszek Ruszczyk– Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego oraz Włodzimierz Guzowski– Dyrektor Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym

Jutro w Radomiu zostanie podpisana umowa na przyznanie milionowej dotacji szpitalowi psychiatrycznemu w Krychnowicach. W ramach inwestycji unowocześniono m.in. Pracownię Diagnostyki Obrazowej oraz zakupiono specjalistyczny aparat RTG do zdjęć i prześwietleń  z cyfrową obróbką obrazu. Obiekt przeszedł także szereg  prac remontowo- budowlanych. Całkowita wartość projektu to ponad 1,5 mln zł, z czego 1 mln zł przekaże samorząd w ramach unijnej dotacji.
Inwestycja trwająca od 2009 r. do 2010 r. otrzymała wsparcie z puli środków unijnych w ramach Działania   7.1 w odpowiedzi na przeprowadzony konkurs przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.(za: Urząd Marszałkowski Mazowsza)