Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Zastępca komendanta zakończył służbę

piątek, 04 stycznia 2019 16:41 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Zastępca komendanta insp. Marek Świszcz odszedł na emeryturę. Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu odbyło się uroczyste pożegnanie.

Insp. Marek Świszcz złożył dziś meldunek o zdaniu obowiązków I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji. Służbę zakończył po 28 latach. Funkcję zastępcy komendanta pełnił od 2012 roku.

W czasie uroczystości insp. Tomasz Michułka, komendant mazowieckiej policji, podkreślił, że na emeryturę odchodzi człowiek, który był ogromnym oparciem dla wszystkich mundurowych przez 28 lat wzorowej służby. Insp. Marek Świszcz podziękował za zaufanie przełożonym, a także współpracownikom.

Na uroczystym pożegnaniu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, związków zawodowych, kierownictwo mazowieckiej policji oraz zaproszeni goście.

Inspektor Marek Świszcz służbę w policji rozpoczął w 1991 roku, zaraz po ukończeniu studiów na Wydziale Prawa i Administracji na lubelskim UMCS. Natychmiast zafascynowała go praca dochodzeniowca. Służbę rozpoczął w Komendzie Rejonowej Policji w Puławach, potem został przeniesiony do Garwolina, gdzie pracował w pionie dochodzeniowo-śledczym, był też zastępcą komendanta ds. kryminalnych, a od kwietnia 2006 roku komendantem powiatowym. W kwietniu 2012 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu odpowiedzialnego za pion prewencji.

Zapraszamy do nas: