Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

RADOM

Radni zgodzili się na dodatkowe pieniądze na inwestycje

środa, 15 maj 2019 19:59 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Radomscy radni obradowali dziś nad zmianami w budżecie. Pojawiły się oszczędności i w związku z tym przegłosowane zostały dodatkowe pieniądze na oświatę i inwestycje.

Sesja została zwołana ze względu na zmiany w realizacji programu multimodalnego. Radni zgodzili się na przesunięcie pieniędzy na zakup autobusów elektrycznych na przyszły rok.

- W związku z tym należy skorygować budżet tegoroczny o budżet 18 mln i przełożyć tę kwotę na przyszły rok do Wieloletniej Prognozy Finansowej – tłumaczy skarbnik miasta Sławomir Szlachetka.

Część zaoszczędzonej kwoty została przesunięta na oświatę.

- Wykorzystujemy moment, że zmniejszamy wydatki w budżecie. Ponieważ istnieje brak środków w oświacie, przede wszystkim na wynagrodzenia, o  kwotę 12 mln zwiększamy te wydatki – tłumaczy skarbnik.

Podczas sesji radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali, żeby część zaoszczędzonej kwoty przeznaczyć na inne inwestycje. Chodziło tu o zwiększenie środków na Radomski Program Chodnikowy, a także przebudowę ul. Marii Fołtyn.

- Pozostałą kwotę chcieliśmy przeznaczyć na nasze pomysły i zadania. Dlatego 1,5 mln na Radomski Program Chodnikowy. Czekamy na kolejne chodniki w Radomiu, bo wiemy, jak one wyglądają oraz aktualizację programu dokumentacji ul. Marii Fołtyn. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przystąpimy do budowy tej ulicy – skomentował radny PiS Łukasz Podlewski.

Po przegłosowaniu zmian w budżecie, radni przyjęli również korektę Wieloletniej Prognozy Finansowej.