Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

RADOM

Ruszył proces ws. zabójstwa na Michałowie

wtorek, 03 września 2019 10:18 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Od ośmiu lat do dożywotniego pozbawienia wolności grozi 33-letniemu Marcinowi Z., który oskarżony jest o zabójstwo 28-letniej żony w mieszkaniu przy ul. Królowej Jadwigi w Radomiu.  We wtorek, 3 września w Sądzie Okręgowym w Radomiu ruszył proces w sprawie. 

Rodzinna tragedia

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2018 roku. Około godz. 10.00 32-letni wówczas Marcin Z., żołnierz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, pojawił się w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu i poinformował o konflikcie z żoną. Zachowanie mężczyzny wzbudziło niepokój policjantów. Funkcjonariusze - wraz z oskarżonym - udali się do mieszkania. Marcin Z. otworzył policjantom drzwi i wpuścił ich do środka. Tam ujawniono ciało kobiety - 28-letniej Edyty Z. Mężczyzna został zatrzymany. Był nietrzeźwy - badanie alkomatem wykazało 0.74 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Sprawą zajął się Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa żony. Podejrzany nie ustosunkował się do przedstawionych mu zarzutów, skorzystał również z prawa do odmowy składania zeznań.  Przebywa w tymczasowym areszcie. 

Ruszył proces

We wtorek, 3 września w Sądzie Okręgowym w Radomiu odbyła się pierwsza rozprawa. Akt oskarżenia przeciwko Marcinowi Z. odczytał prokurator wojskowy ppłk Jan Zarosa:

W charakterze oskarżycieli posiłkowych występują rodzice i siostra zamordowanej. Pokrzywdzoną w sprawie jest 4-letnia córka Edyty i Marcina Z., w której imieniu występuje pełnomocnik. Podczas pierwszej rozprawy ma zostać przesłuchany oskarżony, oskarżyciele posiłkowi oraz siedmiu świadków. Sąd zadecydował o częściowym wyłączeniu jawności dla mediów. Zeznania stron oraz świadków nie będą ujawniane - to ze względu na charakter sprawy, wątki rodzinne i osobiste, które mogą być ujawniane w toku postępowania. 

Marcinowi Z. za zabójstwo - zgodnie z pierwszym paragrafem artykułu 148 Kodeksu Karnego - grozi od ośmiu lat więzienia do dożywocia.